מדוע מטפלים נדרשים לידע אקטואלי בתחום מחלות כרוניות?

מאמר

מטפלים מוסמכים העוסקים במתן טיפול משלים, במקביל לטיפולים רפואיים שגרתיים, נדרשים, כיום, להרחיב את ידיעותיהם, ולהעמיק את הבנתם במושגים, מונחים, בדיקות מדעיות, פעילות של תרופות מרשם, אשר מקובלים ברפואה הקונבנציונלית, ותופסים חלק נכבד מהאבחנה הרפואית עבור הפונים לטיפול משלים.

כדי להוביל לשיפור מצבם הבריאותי של מטופלייך, באופן היעיל ביותר, אסטרטגיית הטיפול המסורתית, נדרשת להסתנכרן כראוי עם אבחנות רפואיות, עם המינוח הביוכימי המדויק, עם תוצאות בדיקות מעבדה, צילומים, ניירת רפואית סטנדרטית או ניירת מתקדמת, אשר מאפיינים את הטיפול השלם בחולים במחלות כרוניות.

 

מטפלים ברפואה מסורתית, נדרשים להתגבר על מכשולים רבים, בייחוד כאשר נגרם בגוף שיבוש פיזיולוגי חמור, כזה שמנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף, לא תמיד מצליחים להתגבר עליו, במקרים של התמודדות עם מחלות כרוניות "עיקשות", ולמעשה, נתקלים ב – נקודת שבר, שבה הטיפול "נתקע", ומתחיל להתפתח תסכול מצד המטופל וחוסר אונים מצד המטפל.
וזאת, על אף השקעת מאמצים רבים מצד המטופלים שלך, לשינוי אורח חייהם בהתאם להנחיותייך לאורח חיים בריא, והתמדה באופן עקבי, בטיפול בקליניקה שלך.
העדר השיפור במצבם של המטופלים, מותיר אותם בחוסר אונים ועם הרבה ציפיות בלתי-ממומשות מהטיפול ברפואה משלימה.

 

מחקר מדעי וידע רפואי עדכני בטיפול במחלות כרוניות, מאפשר למטפלים ברפואה משלימה, לספק ערך מוסף, רב-אפיקי ולייצר בסיס של אמון ושיתוף פעולה מיטבי עם מטופלים, המשוועים למזור, בהקדם.
בייחוד כאשר משאבי הזמן והסבלנות של המטופל, הוא קריטי, ומהווים אתגר נוסף ברפואה מסורתית, תוך ציפייה עזה לשיפור משמעותי בתלונותיו של המטופל שלך.

 

לתשומת ליבך, לעיתים, שימוש במונחים אבחנתיים מסורתיים, שאינם מתכתבים עם הז'רגון הרפואי, אף עלול להרתיע מטופלים כאלו או אחרים, סנכרון בין הנחיות מקובלות ברפואה מסורתית למונחים רפואיים, הוא הכרחי.

 

בנוסף, רבים האנשים הנוטלים כיום תרופות מרשם, המחוללות התערבות במנגנוני הגוף השלכותיהן ניכרות בטווח הקצר ובטווח הארוך.
מטפלים ברפואה משלימה, נדרשים להפגין ידע מעמיק במנגנוני פעולה של תרופות מרשם, בייחוד בתרופות נפוצות בקהילה.

ראשית, תרופות מרשם משפיעות על הפעילות הביוכימית של הגוף, והטיפול ברפואה משלימה חייב לקחת בחשבון את המשמעויות הרלוונטיות, 

לבצע את ההקשר לתלונות שהמטופל מציג בפניך.

כמו כן, מטפלים העוסקים ברפואת הצמחים, באחריותם המקצועית, להימנע משימוש ברכיבים העלולים ליצור ריאקציה עם תרופות המרשם, חלילה, כדי לא לגרום להגברת רעילות תרופת המרשם, וגם לא לגרום להפחתת יעילות תרופות המרשם.

 

רבים מהמטופלים, נוטלים תוספי תזונה מן מהמדף, ללא מרשם, ללא הכוונה.
מטפל שיש ברשותו, ידע בסיסי או ידע חלקי בלבד (למשל, חומרים נלווים בתוספי תזונה, טכנולוגיות ספיגה שונות ועוד), עלול להתפס כ- לא מעודכן דיו, והוא אף אינו מודע לכך שתלונותיהם של מטופליו, עשויים לנבוע בעקבות צריכת תוספי תזונה מסויימים.

פתולוגיות כרוניות עשויות לנבוע ממגוון רחב של גורמים, אשר נמצאו במחקרים קליניים עדכניים, בטיפול במחלות כרוניות. אסטרטגיית הטיפול שונה מאדם לאדם, והמטפל נדרש לקלוע, באופן מדויק, לגורם ספציפי, על מנת להשיג תוצאות ניכרות בשיפור מצבו של המטופל, בזמן הקצר ביותר.

כיום, קיים מאגר ממצאים מדעיים עדכניים, חדשניים ופורצי דרך, לטיפול במטופלים המתמודדים עם פתולוגיות כרוניות – ממצאים אלו מונגשים בשפה פשוטה וניתנים ליישום מיידי בקליניקה שלך, כחלק מקורס השתלמות למטפלים ברפואה משלימה.
כגון: פסוריאזיס, אקנה, רוזיציאה, סרפדת, אלרגיות, מעי רגיז \ מעי רגיש, בעיות עיכול, נפיחות בבטן, עצירות, גזים, הליקובקטר פילורי, פיברומיאלגיה, אסתמה, תסמיני גיל המעבר, גלי חום, האשימוטו, מיגרנה, נשירת שיער, תת פעילות בלוטת התריס, תסמונת קדם וסתית, כאבי מחזור, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, דלקת בפרוסטטה, כולסטרול, סוכרת, סכרת, השמנה בטנית, הפרעות קשב וריכוז, ADHD, ADD, דיכאון, התקפי חרדה, דלקת מפרקים, טינטון באוזניים \ טיניטוס, הפרעות שינה, לחץ דם גבוה, ורטיגו, כאבי ראש, סחרחורות, עייפות כרונית, חולשה, כאבים, רפלוקס, קרוהן, קוליטיס, טחורים, אין אונות, משקל עודף, הרפס, טרשת נפוצה ועוד.

למידה והעמקה במגוון הגורמים וערוצי הטיפול, יאפשר לך למקד את הנחיותייך למטופל, באופן ספציפי, ולייצר הצלחות בשיפור תלונותיו של המטופל בזמן קצר יותר.

 

לסיכום, חשיבות הגישור בין הטיפול המסורתי לבין הטיפול הרפואי במחלות כרוניות,
הרחבת ידיעותייך ברפואה משלימה מקיפה והפגנת ידיעותייך באורטומולקולריה מתקדמת, זה בדיוק מה שיאפשר לך להתגבר על מצבים של מבוי סתום בטיפול במחלות כרוניות עיקשות, וזה בדיוק מה שדרוש על מנת למצב אותך כאוטוריטה מקצועית ורלוונטית
!